Ogłoszenia Rejonowego Centrum ŚDM w Łukowie

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 lutego 2016

W dalszym ciągu poszukujemy rodzin, które zechcą ugościć pielgrzymów ŚDM w swoich domach.

Zapisy na wyjazd do Krakowa na ŚDM odbywają się we wszystkich parafiach Rejonu Łukowskiego do 29 lutego.

I. DNI W DIECEZJI

 1. W dalszym ciągu poszukujemy rodzin, które zechcą ugościć pielgrzymów ŚDM w swoich domach. Rodziny przyjmujące młodzież z zagranicy zobowiązują się do zapewnienia im noclegu, posiłków (śniadań, kolacji, w niedziele również obiadu), transportu na poranne miejsca spotkań na terenie Łukowa (w dekanacie adamowskim Adamów/Radoryż Kościelny) oraz odbioru wieczorem z wyznaczonych miejsc na nocleg w dniach 20-25 lipca 2016 r. 24 lipca 2016 r. (niedziela) to „Dzień z rodziną”. To czas który rodziny wraz z gośćmi spędzą razem włączając się w przygotowany program. Szczegóły dotyczące przyjęcia gości w domach zostaną przedstawione na specjalnym spotkaniu, o którym zostaną powiadomione w stosownym czasie. Karty zgłoszeniowe dla rodzin są dostępne w parafiach oraz do pobrania ze strony internetowej OSiR-u w Łukowie lub w dziale do pobrania.
 2. W związku z pobytem pielgrzymów ŚDM z różnych stron świata w Rejonie Łukowskim, będą potrzebni wolontariusze, którzy pomogą naszych gości godnie przyjąć. Można zgłaszać się do już istniejących sekcji – muzycznej, teatralnej, promocyjno-informacyjnej, jak również do pomocy w komunikacji, poruszaniu po naszym terenie, wydawaniu posiłków itd. Formularz zgłoszeniowy dla osób z rocznika 1999 i starszych jest dostępny w parafiach, u katechetów oraz do pobrania ze strony internetowej OSiR-u w Łukowie lub w dziale do pobrania.
 3. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do udziału w comiesięcznych spotkaniach duchowych przygotowań do ŚDM - DEO PROFIL, które odbywają się w każdy czwarty piątek miesiąca w poszczególnych parafiach każdego z trzech dekanatów Rejonu Łukowskiego.

W dekanacie adamowskim:

 • 26 lutego - par. Jeziorzany
 • 18 marca - par. Poizdów
 • 22 kwietnia - par. Adamów
 • 27 maja - par. Serokomla
 • 24 czerwca - par. Br. Alberta w Łukowie

II. WYJAZD DO KRAKOWA

 1. Zapisy na wyjazd do Krakowa na ŚDM odbywają się we wszystkich parafiach Rejonu Łukowskiego do 29 lutego. Chętni wybierają jeden z trzech pakietów: tygodniowy (A1), weekendowy (B1), niedzielny (C1). Przy zapisach należy podać:
  imię i nazwisko, dokładny adres, telefon kontaktowy, PESEL, wpisowe 50 zł niezależnie od wybranego pakietu, zgoda rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich). Z poszczególnych parafii Rejonu Łukowskiego będą tworzone grupy wraz z opiekunem.
 2. Koszty poszczególnych pakietów:
  A1 wynosi 690 zł + koszt dojazd i powrotu z Krakowa i obejmuje: wyżywienie, transport na terenie Krakowa, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
  B1 wynosi 310 zł + koszt dojazd i powrotu z Krakowa, i obejmuje: wyżywienie, transport na terenie Krakowa, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
  C1 wynosi 150 zł + koszt dojazd i powrotu z Krakowa i obejmuje: transport na terenie Krakowa, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.
  Z czego:
  - Nocleg pielgrzyma (Nocleg u rodziny, w szkole, w miasteczku namiotowym. Do noclegu przypisane jest śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego).
  - Wyżywienie  pielgrzyma (Wydawane na terenie ŚDM dwóch ciepłych posiłków dziennie (jeden w ciągu dnia i drugi wieczorem) na podstawie dwóch osobnych talonów dla każdego pielgrzyma, który wybierze pakiet z wyżywieniem. Każdego dnia pielgrzym będzie miał do dyspozycji dwa talony, do zrealizowania w dowolnej kolejności: talon na posiłek dwudaniowy i talon na posiłek trzydaniowy).
  - Ubezpieczenie pielgrzyma (Ubezpieczenie NW, KL i OC obejmujące okres pobytu na ŚDM w Krakowie).
  - Transport pielgrzyma (Przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do centrum wydarzeń i miejsc Wydarzeń Centralnych).
  - Plecak Pielgrzyma (Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM). 
 3. Dojazd do Krakowa i powrót jest planowany pociągiem, którego koszt według zapowiedzi PKP nie przekroczy ceny biletu szkolnego.
 4. Odradza się wyjazd do Krakowa prywatnym samochodem lub wynajętym autokarem, ponieważ wszystkie samochody zmierzające do Krakowa na ŚDM będą parkowane w strefie ok. 30 km od miasta.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-02-04
Data publikacji:2016-02-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Sobiech
Liczba odwiedzin:1703